QA

Qualist Kalite yaklaşımımız ile DevOps’un vazgeçilemez öğesi kalite gereksinimlerine tam uyumunuzu garanti ediyoruz. Yazılım kalitesinin her zaman en üst seviyede olması için gerekli Danışmanlık, Kaynak ve Eğitimleri sağlıyor, test süreç ve araçlarınızı en yeni metot ve teknolojiler ile geleceğe taşıyor, uç ‘tan uça test ve kalite  sürecinizde yanınızda oluyoruz.

Test Hizmetlerimiz

TEST YÖNETİMİ

Yazılım projelerinde “Bütçe”, “Zaman” ve “Kültür” gibi etkenler test aşamalarını proje sonlarına ötelemekte ve böylece hata ve açıkların bulunamaması, geç  bulunması ve çok yüksek maliyetler ile çözülmesi sonuçları doğmaktadır. Sürekli Test (Continuous Testing) yaklaşımımız ile SDLC ‘in en önemli kısımlarından biri olan test yönetim süreçlerinizi tasarlıyor, gerekli araçların uygulanması için danışmanlık hizmetlerimizi sizlere sunuyoruz. Erken bulgu, erken çözüm (Shift-left) yaklaşımı ile yazılım yatırımlarınızın ROI ‘sini maksimize etmenize yardımcı oluyoruz.

 • Sürekli Test (Continuous Testing) Danışmanlığı
 • Test Yönetim Araç Seçimi ve Uygulaması

Test Otomasyon

TEST OTOMASYONU

Test Otomasyonu, manuel olarak yapılan testlerin araçlar yardımı ile otomatize edilmesidir. İnsan kaynağına olan gereksinimi optimize ettiği, maliyet ve insan kaynaklı hataları ciddi oranda düşürdüğü için kritik bir öneme sahiptir. Özellikle regresyon testleri gibi, sıklıkla koşulması gerekli ve uzun süre alan, test setlerinin koşulmasında büyük avantajlar sağlamaktadır.

Uygulama kalitenizi en üst düzeye çıkartmak üzere sunduğumuz Test Otomasyon hizmetlerimiz;

 • Uygun Test Otomasyon araç seçimi ve uygulaması
 • İhtiyaca Özel Test Otomasyon “framework” geliştirme danışmanlığı
 • “Test Senaryo” ve “Test Script” hazırlama danışmanlığı
 • Sürekli Raporlama

Test Otomasyon

PERFORMANS TESTİ

Kalite algısını yaratan en önemli unsurlardan biri de şüphesiz uygulamanın performansıdır. Bu nedenle uygulamaların her koşul altında beklenen görevi yerine getirebilmesi kritiktir. Peki, son kullanıcı kalite algısına zarar vermeksizin, uygulamamızın farklı yükler ve koşullar altında ne şekilde çalışacağını, kaldırabileceği maksimum yükü nasıl öğrenebiliriz?

QUASYS Performans testleri ile bu mümkün.

Kritik uygulamalarınıza yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz Performans Testleri ile, uygulamanızın maksimum kaldırabileceği yükü ve belirlediğiniz yük altında nasıl davrandığını gözlemleme şansınız olur.  Performans Testi ile birlikte gerçekleştirdiğimiz teşhis (diagnostic) çalışmaları ile dar boğazları belirleyebilir, performans sıkıntılarınızın sebeplerine ulaşabilirsiniz.

Kurumunuza ve uygulamanıza uygun performans test aracının seçilmesi, size özel senaryoların geliştirilmesi, koşulması ve raporlanması konularında hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

 • Performans Testi (Web App, SAP, Mobile)
  • Stres Testi
  • Yük Testi

Performans Test

MOBİL UYGULAMA TESTİ

Mobil cihazların hayatın ayrılmaz bir parçası olması ile birlikte, mobil uygulamaların da önemi yadsınamaz bir biçimde arttı. Müşterilerinize erişim kanallarınız belki de en önemlisi olan mobil uygulamalarınızın kalitesini garanti etmek için Mobil Uygulama Test hizmetlerimizde yanınızdayız.

 • Mobil Uygulama Test Otomasyonu
 • Mobil Uygulama Performans Testi
 • Mobil Cihaz Laboratuvarı

Mobil Test

SERVİS SANALLAŞTIRMA

Servis Sanallaştırma sayesinde test ortamınızı oluştururken, 3. parti uygulama ve servisleri araçlar ile “taklit” ediyor ve gerçeğe eşlenik test ortamları yaratıyoruz. Sisteminizi gözlemleyip sanallaştırılması gereken servislerinizi tespitinde yardımcı oluyoruz. Böylelikle servislerin durumundan bağımsız testlerinizi devam ettirebiliyor ve ücretli 3.parti servisler için ödeme yapmıyorsunuz.

MANUEL TEST

Uygulamanız için en verimli ve geçerli test yönteminin manuel test olması durumunda, uzman Manuel Test ekibimiz; Uygulama Analiz, Test Plan, Test Dizayn, Test Koşum ve Raporlama faaliyetlerini sizlere sunmaktadır. Ayrıca mevcut bir test yönetim platformunuz bulunmaması durumunda test yönetim platformu da tarafımızdan ücretsiz olarak sunulmakta.

Sunduğumuz hizmetler:

 • Manuel Test Süreç Danışmanlığı
 • Yerinde ve Uzaktan Manuel Test
 • Manuel Test Dış Kaynağı Sağlama

SERVİS SANALLAŞTIRMA

"CONTEXT DRIVEN" TEST

Özel bir test yaklaşımı gerektiren uygulamalarınız/ürünleriniz için geliştirdiğimiz “Context Driven Test” hizmetimiz ile; Uygulamanızı sadece konvansiyonel teknikler ile değil aynı zamanda; sosyal, kültürel, demografik bağlamlarda da test ediyoruz. Rakip analizleri, gerçek paydaş mülakatları, teknoloji trend analizleri sunarak, uygulamanızı tüm yönlerden değerlendirme fırsatını sizlere sunuyoruz.

CONTEXT DRIVEN TEST

UYGULAMA GÜVENLİK TESTİ

Geliştirmekte olduğunuz (henüz derlenmemiş) veya canlıda olan uygulamanızın kaynak kodunun taranması ve yüzlerce muhtemel güvenlik açığının tespit edilerek size raporlanmasına yönelik sunduğumuz hizmetimiz. SDLC sürecine entegre olarak veya ayrı olarak tek başına servis modelinde kullanılabilmektedir.

 • Statik Uygulama Güvenlik Testli (SAST)

UYGULAMA GÜVENLİK TESTİ